Aplikacje dedykowane

Ponad dziesięć lat istnienia na rynku IT sprawia, że posiadamy wiedzę, doświadczenie i umiejętność tworzenia aplikacji dedykowanych.

Posiadamy odpowiednie zasoby ale także współpracujemy z wieloma deweloperami w zakresie programowania i tworzenia aplikacji. Od wielu lat tworzymy aplikacje dedykowane, w szczególności dla infomatów oraz urządzeń prezentujących treści. Nasze rozwiązania są przyjazne użytkownikowi i cechują się wygodnym interfejsem. Zaawansowane technologie w tworzonym przez nas oprogramowaniu pozwalają na łączenie oraz prezentowanie dowolnych modułów i treści.

Nasz architekt zaproponuje przyporządkowanie danych oraz sposób ich prezentacji. Na podstawie uzyskanych materiałów oraz zdefiniowanych wymagań, przygotujemy schemat działania oprogramowania. Nasi graficy opracują wygląd aplikacji, tak aby w jak największym stopniu odpowiadał on oczekiwaniom i przeznaczeniu. Do realizacji powyższego wykorzystujemy najbardziej zaawansowane technologie. Do każdego projektu podchodzimy indywidualnie, co w wielu przypadkach oznacza innowacyjne i unikalne rozwiązania.


Aplikacje dedykowane

Projektujemy strony internetowe i realizujemy usługi od ponad 5 lat. Mamy na koncie ponad 50 zrealizowanych projektów stron, usług projektowych i realizacji. Na bieżąco śledzimy trendy w projektowaniu i postęp technologii, tak aby tworzone przez nas strony spełniały wszystkie wymagania techniczne i funkcjonalne.


Aplikacje na infomaty

W skład naszego zespołu wchodzą wysokiej klasy projektanci graficzni, programiści i informatycy. Najważniejsza jest dla nas satysfakcja i zadowolenie klienta. Służymy wsparciem i profesjonalną radą w czasie trwania projektu. Korzystając z usług Open System masz pewność, że trafiłeś pod właściwy adres.


Aplikacje mobilne

Możemy się pochwalić, że ponad połowa nowych zleceń to klienci z polecenia. O naszych klientów dbamy po zakończeniu projektu. Twoją stronę zaktualizujemy, wykonamy kopie bezpieczeństwa i przypomnimy o płatności za domenę. Posiadamy bazę projektów przechowując wcześniej zrealizowane prace.


Moduły do aplikacji

Współpracujemy z wieloma firmami, które projektują i tworzą moduły niezbędne do budowania wszelakich aplikacji. Umożliwia nam to wykorzystywanie najnowszych i sprawdzonych rozwiązań. Takie podejście pozwala zaoszczędzić czas, a także zoptymalizować potencjalne dodatkowe koszty.

W Open System specjalizujemy się w aplikacjach dla infomatów. Jako platformę wykorzystujemy system Windows Embedded, pod kontrolą którego działa aplikacja napisana w .Net Framework. Uruchamiana jest ona na pełnym ekranie bez możliwości dostania się do pulpitu lub paska start i działa w trybie portret wykorzystując całą dostępną przestrzeń na ekranie. W górnej części znajduje się nagłówek, w dolnej stopka. Są to elementy statyczne, które umożliwiają nawigację po infomacie. W zależności od wersji dostępne są przyciski definiujące język aplikacji. W przypadku oprogramowania dedykowanego dla dworców kolejowych, czas pokazywany w nagłówku synchronizowany jest z czasem systemu informacyjnego na dworcu. Umieszczenie przycisków w dolnej umożliwia nawigację osobom niepełnosprawnym. Część centralna to wbudowana przeglądarka stron internetowych oraz treść właściwa.

Przeglądarka obsługuje technologie HTML, JavaScript, CSS. Dzięki takiemu rozwiązaniu możemy prezentować treści zlokalizowane lokalnie na urządzeniu jak i te z zewnątrz poprzez protokół http lub HTTPS. Aby ograniczyć dostęp aplikacja wykorzystuje mechanizm White List i nie pozwala wejść na stronę, która nie znajduje się na liście. Infomat musi posiadać interfejs LAN do komunikacji ze światem.

Dzięki dostępowi do sieci internet, oprócz ładowania stron z odpowiednich portali aplikacja potrafi wysyłać e-maile z załącznikiem w postaci zdjęcia w formacie JPEG. Umożliwia to aplikacja (tzw. pocztówka), która wykorzystuje kamerę internetową USB, zamontowaną w obudowie infomatu. Link do artykułu o elektronicznej pocztówce: https://expressbydgoski.pl/selfie-z-dworcem-pkp-express-byl-wczoraj-na-dwoch-nowo-oddanych-poziomach-budynku-pkp-zdjecia/ar/10834566

Technologia WebServices gwarantuje, że rozkład wyświetlany na infomacie jest zgodny z rozkładem wyświetlanym na tablicach informacyjnych i tablicach dynamicznej informacji pasażerskiej. W oprogramowaniu ustawiliśmy Timeout, który samoczynnie przywraca aplikację główną do strony startowej po określonym czasie bezczynności. Aby umilić czas oczekiwania na pociąg najmłodszym, przygotowaliśmy tzw. elektroniczną kolorowankę, która pozwala dzieciom na kolorowanie dostępnych obrazów.

Jeśli masz pomysł na aplikację, a nie znalazłeś jeszcze firmy która ją dla Ciebie wykona, to jesteś pod właściwym adresem. W Open System uwielbiamy nowatorskie i ambitne projekty, wymagające indywidualnego podejścia. Napisz do nas lub zadzwoń, podczas spotkania omówimy możliwości techniczne wykonania aplikacji. Służymy fachowym wsparciem i wiedzą w zakresie architektury i funkcjonalności aplikacji.